Organizácia kníh

Organizácia kníh je časovo náročný a drahý proces a v mnohých prípadoch je potrebné v tomto období uzatvoriť časť knižnice alebo celú knižnicu. Moderné riešenia ARFIDO v technológii RFiD umožňujú výrazne skrátiť čas potrebný na inventarizáciu alebo usporiadanie kníh. Prehľadávanie si už nevyžaduje zdĺhavé vyberanie každej položkyz police.

Prenosné zariadenia RFID dokážu prečítať informácie umiestnenév pamäti knižničných štítkov RFID z istej vzdialenosti. Veľmi rýchlo je možné overiť správnosť umiestnenia kníh na celej polici, nájsť hľadanú pozíciu alebo pozíciu pochádzajúcu z iného oddelenia. V ponuke Arfido sa nachádzajú prenosné, ručné čítačky RFID so samostatným informačným displejom, ale aj také, ktoré majú displej integrovaný s čítačkou. Počas presúvania čítačky pozdĺž police systém knižnice preberá informácie zo štítkov a overuje ich.

Zariadenie podľa nastavených parametrov hlási napr. nájdenie hľadanej položky alebo identifikáciu knihy pochádzajúcej z iného oddelenia.

 • Mobilná inventarizačná jednotka ARFIDO

  Mobilná inventarizačná jednotka sa veľmi jednoducho používa a uľahčuje prácu knihovníka, umožňujúc mu rýchle vyhľadávanie, identifikovanie a usporiadanie knižných položiek.

 • Wózek biblioteczny z ruchomym dnem

  Knižničný vozík s pohyblivým dnom

  Veľkým zjednodušením práce knihovníka je knižničný vozík s pohyblivým dnom. Prijíma knihy vrátené používateľmi priamo z biblioboxu alebo inventarizačnej jednotky.

 • Triedič k systému RFID

  V knižniciach, ktoré majú veľké množstvo čitateľov, sa vracanie publikácií môže stať vážnym organizačným problémom. Knihy nahromadené na jednom mieste sa musia ručne triediť, čo je časovo veľmi náročné.